Gepubliceerd op: 18-2-2025
Wilde achtervolging met 250 kilometer per uur op A58: Duitse auto raakt van de weg bij Best
BEST - Een Duitse auto is in de nacht van donderdag op vrijdag van de weg geraakt op de A58 ter hoogte van Best na een lange en wilde achtervolging van bijna 70 kilometer. De bestuurder negeerde een stopteken van de marechaussee bij een controle op de grens bij Venlo.
Faye van Os 14-02-25, 06:23 Laatste update: 14-02-25, 21:24
Toen de marechaussee een stopteken gaf, ging de Audi er met hoge snelheid vandoor. Volgens agenten haalde de auto snelheden van rond de 250 kilometer per uur richting Eindhoven. De achtervolging ging via de A67 langs Sevenum, Asten en Geldrop via Eindhoven de A2 op en vervolgens de A58 op richting Tilburg. Onderweg haakte ook de politie aan bij de achtervolging.
Ter hoogte van Best besloot de automobilist de afrit naar de ringweg te nemen. Dit deed hij echter met zo’n hoge snelheid dat het voertuig direct uit de bocht vloog. De auto reed eerst een flink stuk over de onverharde berm en werd daar gelanceerd over de invoegstrook. Vervolgens vloog hij over een sloot en kwam in een rij bomen tot stilstand.
Agenten die achter de auto aan zaten, sprongen uit hun voertuig en zetten te voet de achtervolging voort. Ze wisten al snel drie personen aan te houden. Het gaat om twee Spanjaarden en een man uit Algerije. De op- en afrit van de A58 bij Best werd tijdelijk afgesloten voor het verkeer.
Bron: Eindhovens Dagblad
Als SMC'er ontvangt u zes keer per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift Marechaussee Contact.
Meld u meteen aan om mee te doen!
Vrachtwagenchauffeur zwalkt over A58 bij Moergestel
Vals rijbewijs bij controle in Holwierde
Vlaams Belang wil veiligheidskorps in strijd tegen drugscriminelen
Wilde achtervolging met 250 kilometer per uur op A58
Door KMar aangehouden indringer Tweede Kamer verdacht van voorbereiding terroristische moord